Fotogaléria
Kontakt

MUDr. Teodor Mochnáč
Pod vinohradmi 14A
949 01 Nitra

tel.: 031 775 3330
mobil: 0903 927 170

e-mail: tmochnac@akupunktum.skTáto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.
tmochnac.akupunktura@gmail.com

Liečba

Akupunktúrna liečba Centra akupunktúry AKUPUNKTUM je zameraná na celkovú liečbu pacienta a je účinná u mnohých ochorení.

1
2
3
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14

Pooperačné komplikácie sú vážnym dôvodom , ktorý predlžuje vyzdravenie pacienta a jeho práceneschopnosť. Cielené akupunktúrne vyšetrenie zabezpečuje prísne individuálny prístup ku každému pacinetovi. To znamená zníženie množstva anestetík ( látok potrebných na anestézu ) počas operácie, v pooperačnom období zníženie alebo chýbanie pocitu pooperačných bolestí, zníženie výskytu zápalových komplikácií, urýchlenie hojenia rán. V pooperačnom období, v poúrazovom období zabezpečuje zlepšenie hybnosti končatín, skracuje obdobie rekonvalescencie.

Samotná liečba:
Pretože je v našom centre rozpracovaná veĺmi podrobná akupunktúrna neinštrumentálna a inštrumentálna diagnostika, liečbu zabezpečujeme vpichom len jednej ihly (maxiimálne dvoch) do miesta projekcie akupunktúrneho bodu.

Rovnako účinná je aj laseroakupunktúra, ktorek metodiku sme špeciálne rozpracovali na našom pracovisku. Je to absolutne nebolestivý spôsob liečby s porovnateľným účinkom, kde sa do miesta projekcie akupunktúrneho bodu aplikuje laserový lúč s individuálne zvolenými dávkami energie, frekvencie a výkonu.

Okrem iného využívame farmakopunktúru (aplikácia lieku do miesta projekcie akupunktúrneho bodu), kryopunktúru (aplikácia chladu).

Najnovšie metodiky sú aplikácie vnútrinosovej laseroakupunktúry a akupunktúry pomocou extravysoko frekvenčného magnetického poľa a pomocou žiarenia rezonančného pozadia (EHF akupunktúry a BRR akupunktúry ).

Tieto spôsoby liečby sú veľmi výhodné hlavne u detských pacientov už od obdobia kojeneckého veku.